Jak dojechać na Zjazd Rodziny Jóźków 2012

Dąbrowa to niewielka miejscowość, ale za to z aspiracjami. W zeszłym roku doczekaliśmy się zautomatyzowanego sterowania ruchem na głównym dąbrowskim węźle komunikacyjnym, popularnie zwanym „krzyżówką”. Zbudowani tym faktem przedstawiamy Wam ilustrowaną instrukcję dotarcia na nasz tegoroczny zjazd rodzinny.

Na jak dotąd jedynym skrzyżowaniu ze światłami kierujemy się na Wawelno.

Skrzyżowanie w Dąbrowie od strony Opola

Skrzyżowanie w Dąbrowie od strony autostrady

 

 

 

 

 

Na najbliższym zakręcie wybieramy drogę główną, mając przy tym na uwadze słowa naszej świętej pamięci nestorki rodu: „na skręci pomału”.

 

 

 

 

Wybrawszy odpowiednią drogę podziwiamy okolice nieśmiale darzącej nas urokami Dąbrowy.

 

 

 

Po około 1km widzimy po lewej stronie kościół, w którym zgromadzimy się na mszy. Przed kościołem, a naprzeciw Urzędu Gminy w Dąbrowie, jest parking, na którym możecie zostawić swoje samochody. Z parkingu do kościoła prowadzi ścieżka.

Parking naprzeciw Urzędu Gminy w Dąbrowie

Kościół w pełnej okazałości

 

 

 

 

 

 

 

Osoby, którym chodzenie sprawia trudność można podwieźć praktycznie pod drzwi świątyni. W tym celu należy jechać dalej prosto pod górkę – drogą jednokierunkową, nie przejmując się faktem, że oddalamy się od kościoła.

Na najbliższym skrzyżowaniu jedziemy, a jakże, drogą główną.

 

 

Naszym oczom ukaże się dąbrowski zamek. Wybierając drogę w lewo dojedziemy znów do kościoła. Na zielono są zaznaczone kolejne miejsca do parkowania. Wybierając ścieżkę zaznaczoną na czerwono można dojechać pod same drzwi kościoła. Wjazd na ścieżkę nie został uchwycony na zdjęciu.

Zamek

Przy kościele

 

 

 

 

 

Po mszy świętej udajemy się do karczmy Złoty Róg w Wawelnie. Droga do restauracji została zaznaczona na poprzednim zdjęciu z zamkiem. Po drodze mijamy Sokolniki. Między Sokolnikami a Wawelnem rozpościera się widok na Równinę Niemodlińską, a w oddali widać Elektrownię Opole.

Sokolniki

Elektrownia Opole

 

 

 

 

Na pierwszym skrzyżowaniu w Wawelnie jedziemy w lewo.

 

 

 

Zaraz za skrzyżowaniem, po prawej stronie, znajduje się cel naszej podróży – karczma Złoty Róg.

 

 

 

 

 

 

Opublikowano Zjazd rodzinny | Otagowano , , , | 1 komentarz

WordPress postawiony.

Zobaczymy co z tego wyjdzie…

Opublikowano Bez kategorii | 2 komentarze